Важливе місце в роботі кафедри кафедри акушерства та гінекології №1 належить виховній роботі викладачів серед студентів, що спрямована на громадську активність та відповідальність за долю України, дбайливе ставлення до національного багатства країни, любові до рідної мови. формування у них моральних якостей майбутнього лікаря.

При плануванні виховної роботи куратори ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам. Всі куратори ознайомились із матеріально-побутовими умовами студентів курованих груп, по можливості в телефоному режимі чи при безпосередньому контакті познайомились з батьками.

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри залучення молоді до надбань національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості.

Національно-патріотичне виховання

Враховуючи складну політичну ситуацію в Україні куратори постійно проводять в групах бесіди про події на сході, формуючи у них патріотичне ставлення до рідної країни. Студенти курованих груп займались волонтерською роботою працюючи в логістичних центрах для формування передач воїнам на схід. Патріотична робота розповсюджувалась також на героїчне минуле України, зокрема диспут про героїв Крут. Традиційно пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та запалюють свічки на Театральному майдані.

Проведено зі студентами похід у театр на спектакль «Слава героям» (Романчук Л.І.).

Студенти разом із куратором доц. Кучмою З.М. відвідали історико-меморіальний музей політв’язнів і репресованих (2017р.)

Інтелектуально-духовне виховання

Постійно проводились інформафійно-просвітницькі години на теми гідності лікарської професії. Обговорені книги М. Амосова «Думки і серце», П. Бейліна «Поговори зі мною лікарю». Проводилось також обговорення книги Л. Романчук «Лицарі любові і надії».

Відвідали фільм «Кіборги» (доц. Франчук О.А., ас. Мартинюк В.М.)

Доцент Франчук О.А. проводить обговерення фільму "Кіборги" зі студентами кураторської групи (2017р.)

Відвідали театр (вистави «Як наші діди парубкували», «Тарас»), похід організовано доц. Лимар Л. Є. (2018р.)

Куратори груп організовують зустріч студентів із лікарями – ветеранами перинатального центру, працівниками кафедри, зокрема з проф. Франчуком А.Ю., які діляться своїми спогадами про становлення акушерсько - гінекологічної допомоги у Тернополі, особливими випадками які траплялися у їх практиці, що безперечно впливає на формування відношення до професії. Студенти беруть участь в урочистих подіях, присвячених Дню знань, Дню медика, у вечорах-зустрічах з випускниками, правознавцями, відомими людьми нашого краю.

Викладачі кафедри, які є кураторами груп, особливу увагу приділяють духовному вихованню студентів, адже духовне виховання - це постійний ріст не лише дітей, але й педагогів. Духовне виховання є багатогранним і складним процесом, який розпочинається від раннього дитинства й може тривати протягом усього людського життя. Тобто людина, яка прагне утверджуватися у вірі, бути духовно розвинутою особистістю, повинна багато працювати над собою, ніколи не стояти на місці, бо в цьому випадку «стояти на місці» означає «рухатися назад». Нещодавно проф. Маланчук Л.М., доц. Маланчин І.М. та ас. Мартминюк В.М. були із студентами 507 та 513 групи на екскурсію у катедральному соборі, який названий на честь Непорочного зачаття Діви Марії.

викладачі кафедри та студенти кураторських груп на екскурсії у катедральному соборі (2019 р.)

доц. Романчук Л.І. та доц. Кучма З.М. разом із студентами відвідали вечір духовної музики (2019 р.)

Естетичне виховання

Куратори груп велику увагу естетичному вихованню студентів зокрема був проведений поетичний вечір присвячений творчості великої української поетеси Ліни Костенко. Студенти із задоволенням читали поезії а також обговорили книгу «Записки українського самошедшого». Проведено обговорення книги Л. Романчук «Благословен, хто йде»

Під час обговорення книги Романчук Л.І. (2019 р.)

доц. Романчук Л.І. із студентами кураторських груп на прем"єрі спектаклю " Майська ніч" (2019 р.)

З нагоди дня Покрови Святої Пречистої Богородиці, 74-річчя створення УПА, Дня українського козацтва, Дня захисника України 18 жовтня 2018 р. в адміністративному корпусі університету відбувся благодійний солодкий ярмарок, метою якого було зібрати кошти на потреби «Дому милосердя» (м. Чортків). Студенти кураторських груп на чолі зі своїми наставниками Кучмою З.М. та Мартинюк В.М. активно долучилися до організації ярмарка.

Під час проведення благодійного ярмарку (2018 р.)

Громадська робота

Кураторами груп проводяться виховні бесіди щодо культури поведінки, морального стану студентів групи, піднімаються питання щодо виникнення конфліктних ситуацій та шляхів виходу з них.

Студенти після проведення бесіди з ас. Мартинюк В.М. на тему: "Здорові звички чи життя собі на втіху. Вирости сильним і здоровим" (2018 р.)

доц Франчук навчає поліцію надавати допомогу в пологах.mp4

Доц. О.А. Франчук проводить підготовку працівників Нац. Поліції до надання невідкладної допомоги при виникненні пологів у жінок за межами лікувального закладу. ( Симуляційний центр ТНМУ 2019р.)

З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла - захист від хвороб. Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Від грудного вигодовування отримують користь і матері, у яких знижується ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та діабету.

Куратор Мартинюк В.М. із студентами після проведення бесіди з породіллями на тему: "Грудне вигодовування -

основа здоров'я майбутнього покоління" (2019р.)

Студенти кураторських груп приймають активну участь в обранні студентського парламенту (2019 р.)

Пріоритетним у виховній роботі зі студентами викладачів кафедри залучення молоді до надбань національної та світової культури, збереження морального та фізичного здоров’я молодого покоління, виховання патріотизму, громадських якостей особистості. Викладачі вважали за доцільне деякі види робіт проводити одночасно з кількома групами, що дає можливість обговорити питання з більшою кількістю студентів, почути та сформувати їх думку.

Викладачі кафедри, які є кураторами груп, особливу увагу приділяють духовному вихованню студентів, адже духовне виховання - це постійний ріст не лише дітей, але й педагогів. Духовне виховання є багатогранним і складним процесом, який розпочинається від раннього дитинства й може тривати протягом усього людського життя.доц. Лимар Л.Є. зі студентами відвідали спектакль Тернопільського обласного академічного драматичного театру «Мазепа» (2020 р.)


ас. Мартинюк В.М., доц. Маланчин І.М. разом із студентами кураторських груп у Тернопільській філармонії (2020 р.)