Лікувальна робота

Організація медичної допомоги жінкам та матерям є приоритетним напрямком діяльності кафедри акушерства і гінекології №1, та базується на державних програмах «Репродуктивне здоров’я нації на період до 2015 року», «Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права дитини».

Кафедра розташована на базі Тернопільського обласного клінічного перинатального центру „Мати і дитина”, де концентрується найскладніша акушерська та гінекологічна патологія міста та районів області. За 5 останніх років відбулась реорганізація бази, на якій функціонує кафедра акушерства та гінекології № 1: на базі Тернопільського міського комунального пологового будинку був створений перинатальний центр „Мати і дитина”, який розпочав свою роботу з 01.01.2008р. В 2011 році він дістав статус обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» (ТОКПЦ) із поліклінічним відділенням.

Лікувальний заклад, на базі якого працює кафедра акушерства та гінекології №1 належить до ІІІ рівня надання медичної допомоги. За впровадження європейських стандартів надання допомоги матері та дитині, до якого активно долучаються працівники кафедри, ОКПЦ «Мати та дитина» серед небагатьох інших закладів України було присвоєно статус закладу «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Стаціонарні відділення обласного клінічного перинатального центру розраховані на 162 ліжка і включають 6 відділень: пологове відділення; відділення інтенсивного догляду та виходжування новонароджених; відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології; відділення оперативної гінекології з малоінвазивними технологіями, блоком анестезіології і інтенсивної терапії гінекологічних хворих; відділення гінекології з ліжками дитячої та підліткової гінекології з ліжками медицини плода та патології раннього терміну вагітності; відділення інтенсивної терапії новонароджених; відділення анестезіології та інтенсивної терапії з методами еферентної терапії. Ця матеріальна база повністю використовується для проведення лікувально-консультативної роботи співробітниками кафедри. Всі працівники кафедри атестовані за лікарськими категоріями: 7 мають вищу, 1 - першу категорію, 1- другу категорію.

Професори та доценти регулярно проводять обходи у вiддiленнях перинатального центру, а також здійснюють лікувально-консультативну допомогу населенню області, ведучи консультативний прийом у консультативному відділенні центру. Найскладнiшi акушерськi та гiнекологiчнi операцiї виконуються спiвробiтниками кафедри (професорами та доцентами).

Завідувач кафедри проф. Маланчук Л. М. консультує пацієнтку з важким гестозом у відділенні патології вагітності 2016 р.

Працівники кафедри надають допомогу в найбільш складних та відповідальних випадках. Всього за останні 5 років нами проведено біля 1500 операцій.

Здiйснюються ургентнi чергування в перинатальному центрі та по обласному територіальному центрі екстренної медичної допомоги. Тільки під час епідемії «каліфорнійського» грипу співробітники кафедри провели 98 консультацій вагітних, роділь та породіль з важким перебігом захворювання.

Співробітниками кафедри регулярно проводяться клiнiчнi та патологоанатомiчнi конференцiї, впроваджуються в практику науковi досягнення кафедри та новi методи лiкування відповідно до Протоколів МОЗ України.